Konu, sizi neyin mutlu ettiği ile ilgili !

Merhaba, bu site tamamen benim neyi sevdiğim, bu konu ise tamamen sizi neyin mutlu ettiği ile ilgili.

Öncelikle bu yazıyı okumadan şunu bilmenizi isterim ki ben size öğüt verebilecek ne yaş nede tecrübeye sahibim. Aşağıda yazan yazı tamamen benim kendi düşüncelerim ve bunlardan ders çıkartmak zorunda değilsiniz. Hatta size göre aşağıda yazan konular çok saçma olabilir tersini düşünüyor da olabilirsiniz. Sonuçta her bireyin kendi düşünceleri olmalıdır. Bu konuda hemfikir olduğumuza göre, RUN !

Bazen teknolojiden geri kaldığımı düşünüyorum. Ben 20 yaşındayım ve 12 yaşımdan beri teknoloji ile içli dışlı birisiyim. Şöyle ki her gün yeni bir şey çıkıyor ve ben bunlara yetişemiyorum. Ben halen 2007 yılında çıkan albümleri dinleyip yeşilçam filmleri izliyorum. Bunu, şunu söylemek için örnek olarak yazdım. “OLSUN BEN BUNDAN KEYİF ALABİLİYORUM.”

En önemlisi de bu değil mi zaten ? siz kendiniz için yaşarsanız kimse neden böyle yapıyor diye düşünmez. Düşündüğünü düşünüyorsanız da bu sizin umurunuzda olmamalı. ( bu cümle biraz şe oldu ) Demem o ki ” BU HAYAT TAMAMEN SİZİ NEYİN MUTLU ETTİĞİ İLE İLGİLİDİR.

Mesela… Ben 12 yaşımdan beri çizgi film izlerim. Özellikle japon çizgi dizileri ( animeler ) en sevdiğim arasındadır. Şunda bi karar verelim, çizgi filmler sadece çocuklar için değildir. Öyle ki yetişkinler için yapılan çizgi film sayısı günümüzde çocuklar için yapılan çizgi film sayısına eşittir. İnsan çizgi film neden sever ki ? sonuçta gerçek değil. İşin püf noktası da burada zaten. Gerçek olmayan karakterlerden öyle şeyler öğreniyorsunuz ki…

– Hayatı çizgi filmlerinden öğrenin demiyorum, sadece bir şans verin. Hayatınıza artı etki edecek bir öneri sadece bu. –

Mesela… Hayatında hiç bilgisayar oyunu oynamamış insanlar tanıyorum. Bu nasıl olabilir ki ? Tamam teknolojiyi takip edememiş olabilirsin veya sevmiyor da olabilir. Ancak 9 yaşında çocukların tablet ile eğitim aldığı günümüz gerçekten teknoloji çağı. Bundan neden geri kalasınız ki ? Çok mu yoğunsunuz ? İnanın herkesin boş zamanı olmuştur.
Oyun oynamak, zihni boşaltır = zaman öldürür. Şöyle ki ne kadar oyun oynar ve keyif alırsanız, o kadar zaman öldürür ve zihninizi boşaltırsınız. Örneğin çok çalışmışsınız dinlenirken aynı zamanda tüm yaptığınız işlerin stresini bi kenara bırakıp zihninizi boşaltabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sizin tarzınızı yansıtan, hoşunuza giden oyunu oynamak.

Mesela… Oyun oynamak bana göre değil arkadaşım diyebilirsiniz. Yazının başında dediğim gibi herkes farklı şeylerden keyif alır. O zaman kendinizi daha mutlu edecek şeyler bulun. Bu film, müzik, life veya da HAYAL KURMAK olabilir. Bu dünyada sadece çocuklar değil herkes hayal kurmalı bence. Kim bilir belki o hayalini kurduğunuz şeye ulaşma yolunda ilerlemek size en çok keyif veren şey olacak ?

Her neyse… Bundan 15 yıl önce olan eğlenme biçimi ile şimdi var olan eğlenme biçimi kabul edelim ki aynı değil. Bu hayattan daha fazla keyif alabilmek için günümüz teknoloji çağını bir kere denemek lazım.
Bana deseler ki şimdi mi yoksa 15 yıl önce mi düşünmeden 15 yıl önceyi geri verin derim. Eskiden insanlar çocuklarını dışarıda oyun oynasın diye eve almazken şimdi dışarıya çıkartmıyor. Çünkü dünya tehlikeli bir yer olmaya başladı ve çocuklar zaten bu durumdan oldukça memnun. Ellerinde bilgisayar ve tabletler içlerinde istediklerin oyun ve tüm dünya ile kurabildikleri bir iletişim, İnternet’e sahipler.

Her neyse, konu dağılmadan burada bitiriyorum. Bu yazı tamamen benim düşüncelerim ile ilgili. Yani burada okudunuz kesin doğrudur diye bir şey yok. İnternette gördüm moruk kesin doğrudur algısından da kurtulun artık. İnternet öyle bir yer ki ben bile burada olmayan bir şeyi icat etmiş gibi gösterip kendime patent verebilirim. Yazılar okunuyodur umarım. İyi seyirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir